Shirt Garters

Samo przypięcie do koszuli nie powinno być problematyczne, wystarczy klipsem/żabką przytrzasnąć materiał i gotowe. Sprawdzonym i zarazem najlepszym miejscem na mocowanie szelek jest 1/4 odległości od krawędzi Najwygodniej przypina się je, kiedy koszula jest jeszcze na wieszaku. Po założeniu jej na siebie możemy doprecyzować miejsce przesuwając zapięcia tak, by czuć się jak najbardziej komfortowo.

 

 

Czasami koszula u dołu jest zbyt szeroka, przez co pomimo zastosowania Shirt Garters na zewnątrz wychodzą nam jej boki. W takiej sytuacji wystarczy zrobić zakładkę z materiału na szerokość około 1cm. Przy czterech zapięciach takie rozwiazanie da nam kilka centymetrów mniej w obwodzie niwelując tym samym efekt zbyt szerokiej koszuli.

 

 

Model Straight (prosty), klasyczny, jest zarówno najbardziej znany na świecie, jak i najprostszy w użyciu. Jego największą zaletą jest to, że możemy dopasować go zarówno do noszenia równolegle na wprost lub na skos. Drugie rozwiązanie jest jednak znacznie wygodniejsze i przede wszystkim mniej widoczne. W skład zestawu wchodzą cztery elastyczne paski łączące ze sobą koszulę i skarpety oraz dwie regulowane opaski pod kolana.

 

Model Straight Short (prosty krótki), jest krótszą wersją szelek prostych. Jedyna różnica polega na tym, że zapinane są nie do skarpet, a do opaski umieszczonej pod kolanem. Idealne rozwiązanie dla tych którzy nie noszą skarpet lub nie chcą się do nich przypinać, np ze względu na długość spodni. W skład zestawu wchodzą szelki, pakowane po cztery sztuki oraz dwie opaski pod kolana (będące częścią zestawu podwiązek do skarpet).

 

Model Y-Style, to połączone w jeden element dwie szelki proste dając wizualnie wzór litery Y, co zwiększa wygodę i szybkość zakładania. Wariant ten w niczym nie ustępuje modelowi straight. Jedna różnica pomiędzy nimi polega na tym, że przy szelkach Y-style należy zwrócić uwagę na to, by z przodu koszuli zapiąć krótszy a z tyłu dłuższy pasek, pojedyńczy koniec zaś rzecz jasna do skarpety. Opaski pod kolana, w zestawie.

 

Model Y-Style short, to jedno z ciekawszych rozwiązań, którego do tej pory nie udało mi się nigdzie zaobserwować lub znaleźć. Jest to młodszy brat już wyżej wymienionego modelu, od którego różni go jedynie długość, a do pełnej funkcjonalności potrzebna jest podwiązka pod kolano, do której przypinamy pojedyńczy koniec szelki. Opaski pod kolana  (elementy zestawu Socks Garters) wchodzą w skład zamawianego zestawu.

 

Pamiętajmy jeszcze o jednej bardzo ważnej rzeczy - podwiązki do skarpet zostały tak zaprojektowane i wykonane, aby spełniały jak najwięcej funkcji (więcej na ten temat przeczytasz tutaj). Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest połączenie długich szelek typu Straight, przy zapięciu na na skos, z tymi właśnie podwiązkami. Przy mocno obcisłych, dopasowanych nogawkach spodni pomogą nam utrzymać napięte paski gumy tuż przy ciele bez pozostawienia jakichkolwiek śladów na spodniach.

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl